A tengerpartra tart? Újra járható lesz az Olt-szoros egyik forgalmas hídja
A tengerpartra tart? Újra járható lesz az Olt-szoros egyik forgalmas hídja

Fotó: Turnul Sfatului

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

A román tengerpartra, Bulgáriába vagy Görögországba induló autósok számára jó hír, hogy hamarosan megszűnik egy gyakori torlódásokat okozó akadály az Olt-szorosban.

Június 25-től ismét mindkét irányban megindul a forgalom a DN7-es országút Râu Vadului-hídján, ahol az elmúlt hetekben felújítási munkálatok miatt korlátozások nehezítették a közlekedést.

Az Olt-szoros egyik forgalmas útszakaszán június elején kezdődtek meg a munkálatok, amelyek során a viadukt dilatációs szerkezeteit cserélték ki.

A beavatkozás idején a forgalom váltakozó irányban, jelzőlámpás irányítással haladt, ami különösen a hétvégéken és a nagyobb forgalmú időszakokban hosszú várakozásokat és autósorokat eredményezett.

A krajovai regionális út- és hídigazgatóság (DRDP Craiova) tájékoztatása szerint a kivitelezők befejezték a munkálatokat, jelenleg pedig azt várják, hogy a beépített beton elérje a szükséges szilárdságot. Amennyiben a műszaki ellenőrzések is megfelelő eredménnyel zárulnak, június 25-től a forgalom ismét mindkét irányban haladhat a viadukton.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben