Románia egyetért az Oroszországgal szemben bevezetendő hatodik szankciócsomaggal - közölte Bogdan Aurescu az európai uniós tagállamok külügyminisztereinek brüsszeli értekezlete előtt.
Aurescu azt mondta, a megbeszélések fókuszában Ukrajna és az Oroszország által indított támadás okozta válság áll majd. "Természetesen elkerülhetetlenül szóba fog kerülni egy hatodik szankciócsomag. Románia egyetért ezzel a csomaggal és az eddig felmerült megoldásokkal" - jelentette ki a külügyminiszter, hozzátéve, reméli, hogy sikerül minden tagállam számára elfogadható megoldást találni, mert a szankciócsomagra szükség van.
Emlékeztetett, hogy a háború kitörése óta közel egymillió ukrán állampolgár menekült a háború elől Romániába vagy Románián keresztül.
Romániának az ukrán mezőgazdasági termékek szállítása szempontjából is hangsúlyos szerep jut: a konstancai kikötőből például több mint 120 ezer tonna ukrajnai gabonát szállították már tovább. "Nagyon fontos, hogy elejét vegyük az élelmiszerválságnak, amely már közeleg számos ország esetében" - mondta Aurescu.