Bihari Napló
Klaus Iohannis: Határozottan elítéljük a brüsszeli terrortámadást
Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Agerpres

Határozottan elítélte keddi üzenetében a brüsszeli terrortámadást Klaus Iohannis államfő.
"Határozottan elítéljük a brüsszeli terrortámadást. Románia részvétét fejezi ki az áldozatok családjainak. Továbbra is egységesek maradunk közös európai értékeink körül, amelyek között nincs helye a terrornak és a gyűlöletnek" - írta az államfő a Twitteren (X).
Két svéd állampolgár halt meg hétfő este Brüsszelben egy lövöldözésben, amelyet Alexander De Croo belga miniszterelnök "gyáva támadásnak" nevezett. Az elkövető robogón menekült el, az AFP szerint hétfőről keddre virradó éjszaka nagy erőkkel keresték.
A közösségi médiában megjelent egy bejegyzés, amelyben egy férfi vállalta magára a terrorcselekményt, aki azt állította, hogy az Iszlám Állam inspirálta - közölte a terrorizmus ügyeiben illetékes belga ügyészség.
Több belga sajtókiadvány szerint a gyanúsított, Abdesalem L. egy 45 éves tunéziai származású férfi, aki a Brüsszelhez tartozó Schaerbeek községben él.
Hétfő este négyes fokozatú terrorkészültség volt Brüsszel körzetében.
A támadás nem sokkal a brüsszeli Sainctelette tér közelében történt, néhány órával a 2024-es Európa-bajnokság selejtezőjének Belgium-Svédország mérkőzése előtt.
Az első jelentések szerint a támadónál automata fegyver volt. A hírek szerint egy taxisofőrt is megsebesített, de az illető nincs életveszélyben. A sajtó által közzétett videófelvétel szerint a feltételezett elkövető a támadás idején fluoreszkáló narancssárga kabátot viselt, és egy robogón menekült el a helyszínről. A felvételen legalább négy lövés hallható.

 

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben