Bihari Napló
Működik a RetuRO: szeptemberben 90 százalék fölött volt az italcsomagolások visszaváltási aránya
Működik a RetuRO: szeptemberben 90 százalék fölött volt az italcsomagolások visszaváltási aránya

Fotó: Csató Andrea

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Szeptemberben mindhárom fajta italcsomagolás esetében (műanyag, alumínium és üveg) meghaladta a 90 százalékot a visszaváltási arány – közölte hétfőn a betétdíjas visszaváltási rendszert (SGR) működtető RetuRO vállalat.

A közlemény szerint zsinórban ez a második hónap, hogy a visszaváltási arány 90 százalék fölött van mindhárom italcsomagolás esetében – írja az Agerpres. A vállalat képviselői szerint ez azt jelzi, hogy az italcsomagolások visszaváltása már beépült az emberek mindennapi rutinjába.

Szeptemberben több mint 507 millió italcsomagolást váltott vissza a lakosság, a piacra dobott italok csomagolásának 94 százalékát, akárcsak augusztusban.

A RetuRo közleménye szerint 2025 első kilenc hónapjában több mint négymilliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, a vállalat pedig 290.000 tonnát meghaladó mennyiséget szállított az újrahasznosító állomásokra.

Ebben az évben eddig 82 százalékos a visszaváltási arány

– derül ki még a közleményből.

A betétdíjas visszaváltási rendszert működtető RetuRO vállalat nonprofit társaságként folytatja tevékenységét. A vállalatot három magánrészvényes alkotta konzorcium hozta létre. Ezek a Romániai Sörgyártók Szövetsége a Környezetért (30 százalékos részesedés), az Üdítőital-gyártók Szövetsége a Fenntarthatóságért (30 százalékos részesedés) és a Kiskereskedők Szövetsége a Környezetvédelemért (20 százalékos részesedés).

A vállalatban 20 százalékos részesedése van a román államnak, amelyet a központi környezetvédelmi hatóság, a környezetvédelmi minisztérium képvisel.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben