Bihari Napló
Oana Gheorghiu: A bírák és ügyészek különnyugdíja olyan, mint a Caritas piramisjáték
Oana Gheorghiu: A bírák és ügyészek különnyugdíja olyan, mint a Caritas piramisjáték

Fotó: Radu Tuţă/Agerpres

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

A Caritas piramisjátékhoz hasonlította szombaton Oana Gheorghiu a nem járulékalapú különnyugdíjakat.

A bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó tervezettel kapcsolatos kérdésre a válaszolva a Digi24-nek nyilatkozó miniszterelnök-helyettes kifejtette, hogy Románia nem engedheti meg magának ezeket a kiadásokat.

Elmondta, hogy megérti a bírák és az ügyészek tiltakozását a jogszabályjavaslatban előírt szigorítások ellen, mert nehéz hirtelen lemondaniuk arról, aminek évtizedekig élvezték az előnyeit – írja az Agerpres.

Idézet
Bárkinek nehéz lenne ezt megtenni. De szerintem ez olyan, mint a Caritas. Belekeveredtek egy piramisjátékba, amelyik nem tarthat örökké, és a pragmatikus, racionális embereknek ezt meg kell érteniük

– magyarázta.

A miniszterelnök-helyettes szerint az indokolatlan kiváltságoknak mindig mások látják a kárát, a különnyugdíjak kifizetéséhez például más területekről kell elvonni forrásokat. Hangsúlyozta, hogy ez nem a kormány álláspontja, hanem a személyes véleménye.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben