Bihari Napló
RMDSZ: a fejlesztési minisztérium bejelentette az első költségcsökkentési intézkedését
RMDSZ: a fejlesztési minisztérium bejelentette az első költségcsökkentési intézkedését

Fotó: RMDSZ

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Közvitára bocsátott az RMDSZ által vezetett fejlesztési és közigazgatási minisztérium egy jogszabály-módosítási javaslatot, amely által évente közel 22 millió lej közpénzt spórolna az állam – szerepel az RMDSZ közleményében.

Idézet
Ebből az összegből Románia két új, korszerű és környezetbarát bölcsődét építhet, 80 fiatal család számára oldhatjuk meg a bölcsődei helyek hiányának gondját ezzel az összeggel

– jelentette be Cseke Attila RMDSZ-es fejlesztési és közigazgatási miniszter.

Az önkormányzatok alárendeltségében működő helyi rendőrség munkájának hatékonyságát hivatott növelni a területi közrendi hatóság (Autoritatea Teritorială de Ordine Publică – ATOP). A hatóságot a megyei vagy fővárosi önkormányzat irányítja, annak tagjai pedig ülésenként egy, az önkormányzat által megszabott összeget kapnak – mutatott rá Cseke Attila. Az RMDSZ-es szaktárcavezető hozzátette: az ülésjáradékot megszüntetik.

Ez a fejlesztési és közigazgatási szaktárca első javasolt intézkedése az új kormány hétfői beiktatása óta, amellyel az állam költségeit csökkentik évente közel 22 millió lejjel. 2025-ben 5,4 millió lejt takaríthat meg az állam ezzel az intézkedéssel, amennyiben az szeptember elsején hatályba lép.

Idézet
Hatékonyabbá és költséghatékonyabbá tesszük a központi és helyi közigazgatást, erre vállalkoztunk hétfőn, amikor az RMDSZ ismét kormányzati szerepet vállalt az új kormánykoalícióban. Állami fogyókúrára van szükség és hatékonyabb, minőségi közszolgáltatásokra. A polgárok érdekét érvényesítő igazságos és méltányos kormányzásért dolgozunk

– nyilatkozta Cseke Attila.

A miniszter elmondta: a hatóság tagjai ülésenként és bizottsági ülésenként járadékot kapnak, ennek összegét a megyei önkormányzat szabja meg és a megyei tanácselnök, vagy a főpolgármester fizetésének egy bizonyos százalékát teszi ki. De az összeg megyénként nagymértékben változik, bizonyos megyékben 400–500 lej, máshol akár 3285 lejre is rúghat. Mivel a hatóság legalább negyedévente ülésezik, de akár 13-szor is tarthat ülést egy évben, és havonta tart bizottsági üléseket, illetve egy ülésen 13–17 személy vesz részt, a járadék összköltsége megyénként évi 50 ezer, vagy akár 600 ezer lejre is rúghat.

Ez az összeg terheli az önkormányzatok költségvetését, így az RMDSZ a helyi rendőrség munkáját véleményező hatóság tagjainak ülésjáradékát beszüntetné a ma közzétett javaslat szerint. A javaslat megtekinthető a fejlesztési minisztérium honlapján.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben