Simona Bucura-Oprescu közlése szerint az erről szóló sürgősségirendelet-tervezetet közvitára bocsátotta a munkaügyi minisztérium.
A jogszabályjavaslat szerint az érdekelteknek legtöbb hat év szolgálati idő megvásárlására van lehetőségük. Ennek árát havi részletekben is ki lehet fizetni 2024. december 31-ig.
A tervezet szerint szolgálati időt azok a román állampolgárok vásárolhatnak, akik nem nyugdíjasok és életük egy szakaszában nem fizettek az államnak nyugdíjjárulékot. Az országos bruttó minimálbér 25 százaléka a legkisebb összeg, amit az érdekelteknek egy hónap szolgálati időért fizetniük kell. A nyugdíjbiztosítási szerződést a nyugdíjpénztáraknál lehet megkötni – részletezte Simona Bucura-Oprescu.
A miniszter közölte azt is, hogy országosan eddig 28.516 személy vásárolt szolgálati időt, amiért összesen 336.885.881 lejt fizettek.






