A szakemberek szerint vasárnap 13 és 21 óra között Erdélyben, Máramarosban, a Bánság déli és Moldva északi részén, valamint a hegyvidék túlnyomó részében időszakosan fokozott lesz a légköri instabilitás, amely zivatarokban, felhőszakadásokban nyilvánul meg, helyenként jégesőre is számítani lehet. A szél 50–70 kilométer/órás sebességgel fújhat, a lehulló csapadék mennyisége elérheti a 20–30 litert négyzetméterenként, helyenként – főként a hegyvidéken – pedig meghaladhatja a 40–50 litert is – írja az Agerpres.
Hasonló jelenségekre elszórtan a Bánságban, a Körösvidéken, valamint Olténia és Munténia szubkárpáti területein is számítani lehet – figyelmeztet az ANM.
A riasztás Máramaros, Szilágy, Beszterce-Naszód, Maros, Kolozs, Fehér, Szeben, Hunyad, Krassó-Szörény, Hargita, Suceava, Botoșani, Neamț, Kovászna és Brassó megyére,
Az ANM ugyanakkor egy másik elsőfokú riasztást is kiadott, amely vasárnap este 9 órától hétfő délelőtt 10 óráig érvényes Máramarosban, Erdélyben, Moldva északi és középső részén és a hegyvidék túlnyomó részén. Villámok és heves szél által kísért felhőszakadásokra kell számítani, elszórtan jégeső is előfordulhat. A csapadék mennyisége elérheti a 20–25 litert négyzetméterenként, de helyenként meghaladhatja a 35–40 litert is.
Botoșani, Iași, Suceava, Neamț, Bákó, Hargita, Kovászna, Maros, Beszterce-Naszód, Máramaros, Szilágy, Kolozs, Fehér, Brassó, Szeben, Hunyad és Vâlcea megyére érvényes a riasztás.