Elbocsátja háromszáz romániai dolgozóját a Telus kanadai informatikai vállalat
Elbocsátja háromszáz romániai dolgozóját a Telus kanadai informatikai vállalat

Képünk illusztráció

Fotó: Pixabay.com

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Elbocsátja háromszáz romániai dolgozóját a Telus kanadai informatikai vállalat – írta az economedia.ro a cég szolgálati közleménye alapján.

Az idén a Telus romániai leányvállalata már elbocsátott 300 alkalmazottat. A most bejelentett elbocsátásokra július és október között kerül sor. Valamennyi érintett egyazon, a megrendelő által lemondott projekten dolgozik.

Idézet
A következő hónapokban az ügyfelünk kérésére, az új beszállítói stratégiája miatt, le kell állítanunk a műveleteinket. (…) Ez az ügyfél romániai projektjének valamennyi tagját érinti, mivel a munkaerőt összhangba kell hoznunk az ügyfél megváltozott üzleti igényeivel

– indokolta a lépést a cég közleményében, amelyet a gazdasági portál idéz.

A torontói és a New York-i értéktőzsdén jegyzett vancouveri székhelyű Telus Digital digitális, mesterséges intelligencián alapuló, adat- és kiberbiztonsági szolgáltatásokat nyújt. Romániában 2012 óta van jelen, amikor felvásárolta a CallPoint New Europe céget.

A romániai leányvállalatnak 2024-ben közel 2500 alkalmazottja volt, és 378,543 millió lej árbevétel mellett 28,387 millió lej nettó nyereséget ért el, írja az MTI.

Romániában az utóbbi másfél évben egy sor számítástechnikai nagyvállalat hajtott végre csoportos létszámleépítést: az Oracle mintegy 400 embertől, a High Tech System & Software 330, a TRW Automotive Safety System 170, a Bitdefender pedig 150 munkatársától vált meg.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben