Bihari Napló
Manole: Az egészségbiztosítási járulék kiterjesztése miatt is késik a nyugdíjak újraszámolása
Manole: Az egészségbiztosítási járulék kiterjesztése miatt is késik a nyugdíjak újraszámolása

Fotó: Facebook/Petre Florin Manole

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra – jelentette ki egy pénteki sajtóeseményen a munkaügyi miniszter.

Florin Manole emlékeztetett arra, hogy az intézkedés része az kormány első deficitcsökkentő csomagjának – írja az Agerpres.

A miniszter kijelentette: nem mentegetni akarja őket, de a megyei nyugdíjpénztárak számos alkalmazottja rossz körülmények között dolgozik.

Idézet
Vannak konkrét (...) példák olyan közalkalmazottakra, akik nem végzik a munkájukat, de a közszférában több százezer olyan alkalmazott van, aki valóban dolgozik, érti a dolgát, komolyan veszi a feladatát, és néha rossz körülmények között dolgozik

– mondta a munkaügyi miniszter, közéjük sorolva a nyugdíjpénztárak alkalmazottait is, akik szerinte sokszor több évtizedes porlepte aktákat lapozgatnak, és megérdemlik a veszélyességi pótlékot.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben