A Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a baleset június 21-én, 23.30 körül történt Adonynál. Az elsődleges vizsgálatok alapján egy 19 éves, köbölkúti (Cubulcut) fiatal a 19-es országúton Székelyhíd (Săcueni) felől Tarcsa irányába haladt, amikor egy jobbkanyarban – egyelőre tisztázatlan okokból – áttért a szemközti sávba, és frontálisan ütközött egy szabályosan közlekedő személygépkocsival, amelyet egy 42 éves diószegi férfi vezetett.
A baleset következtében a fiatal sofőr autójában utazó 25 éves köbölkúti férfi, valamint a másik jármű 48 éves, vajdai (Vaida) női utasa olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen életét vesztette.
A két jármű vezetője, illetve a fiatal sofőr autójában utazó, 16 éves hegyközszentmiklósi (Sânnicolau de Munte) fiú megsérült, utóbbi súlyos állapotban van. A mentők mindhármukat kórházba szállították.

Fotó: ISU Bihor
A rendőrök alkoholszondás vizsgálatot végeztek a 42 éves sofőrön, amely negatív eredményt mutatott. A 19 éves gépkocsivezetőtől vérmintát vettek a véralkoholszint megállapítása érdekében.
Az ügyben gondatlanságból elkövetett emberölés és testi sértés gyanújával folyik nyomozás. A baleset pontos okait és körülményeit még vizsgálják.

