Működőképes bombákat találtak az Aradi úti munkálatok helyszínén
Működőképes bombákat találtak az Aradi úti munkálatok helyszínén

Fotó: ISU

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

A nagyváradi Aradi útra riasztották január 30-án, pénteken reggel a Bihar megyei Körösök Katasztrófavédelmi Felügyelőség pirotechnikai szakembereit. A 112-es egységes segélyhívó számra érkezett bejelentés által megjelölt helyszínre érkezve a hivatásos tűzoltók két, 82 milliméteres kaliberű,

működőképes állapotban lévő tüzérségi bombát azonosítottak, amelyek a második világháborúból származnak.

A lőszereket azok a munkások fedezték fel, akik az aluljáró építéséhez végeztek földmunkákat.

Fotó: ISU

A terület speciális átvizsgálását követően a pirotechnikus tűzoltók a két bombát biztonságos körülmények között kiemelték és elszállították. Ezeket ellenőrzött robbantással fogják a későbbiekben megsemmisíteni.

A súlyos sérüléseket vagy emberéletek elvesztését okozó események megelőzése érdekében a Körösök Katasztrófavédelmi Felügyelőség azt ajánlja, hogy akik fel nem robbant lőszert találnak, ne érintsék meg azt, azonnal függesszék fel a munkálatokat, távolítsák el a személyzetet a veszélyes területről, és haladéktalanul értesítsék a hatóságokat a 112-es egységes segélyhívó számon.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben