A legfrissebb tájékoztatás szerint ma is dolgoznak a helyszínen az élesdi tűzoltóállomás munkatársai, valamint a Révhez tartozó önkéntes tűzoltószolgálat tagjai.
A közösségi médiában, az Info trafic Bihor & Oradea Facebook-csoportban ma reggel egy járókelő egy videót is közzétett, mely ezen a linken érhető el.
Előzmények
Mint arról már beszámoltunk, a Vársonkolyos és Rév közötti erdőtűz mintegy 14 hektáron pusztított és a lángokat több mint 13 órás folyamatos beavatkozás után kedden este 21.15 órakor sikerült megfékezni. A mentésben az élesdi és belényesi hivatásos tűzoltók, a vársonkolyosi és révi önkéntesek, valamint az erdészeti igazgatóság munkatársai is részt vettek, de a nehéz terep, az időjárás és a több helyen újra fellobbanó gócok megnehezítették az oltást. Szerda reggel 9 óra körül ismét riasztották a beavatkozó erőket, mivel a hegyoldal felső részén – az eredetileg érintett területnél magasabban – újragyulladásokat észleltek.

