Tűz pusztított az egyik Bihar megyei fenyőerdőben, több ingatlan is veszélybe került
Tűz pusztított az egyik Bihar megyei fenyőerdőben, több ingatlan is veszélybe került

ebihoreanul.ro

Fotó: ISU

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Szombat délután tűz ütött ki a Bihar megyei Hagymádfalva (Spinuș) községhez tartozó Kövesegyháza (Săliște) melletti fenyőerdőben. A lángok mintegy négy hektárnyi területet pusztítottak el, a tűzoltók ugyanakkor öt lakóházat, egy kápolnát és további mintegy 16 hektárnyi erdőt mentettek meg.

A tűzről szombaton 16.05 óra körül érkezett bejelentés. A helyszínre a margittai tűzoltóegység több csapatát riasztották, emellett a hagymádfalvi önkéntes tűzoltó-szolgálatot is mozgósították. Az oltásban helyi lakosok is részt vettek. A beavatkozáshoz három tűzoltóautót vetettek be, miközben a tűzoltók védelmi vonalakat alakítottak ki a lángok közelében álló házak és a kápolna megóvása érdekében.

A tüzet végül éjfél után, 0.20 óra körül sikerült teljesen eloltani.

Azonosították a feltételezett tűzokozót

Az ISU szerint a tűz valószínűleg azért keletkezett, mert valaki a tűzvédelmi előírások megszegésével nyílt lángot használt a szabadban.

Idézet
A tüzet okozó személyt azonosították, és a jövő hét elején megbírságolják

– közölte Camelia Roșca, az ISU szóvivője.

A környéken élők közül többen is jelezték, hogy a tűzeset komoly riadalmat keltett a településen. Egyesek attól tartottak, hogy a község polgármestere közbenjár annak érdekében, hogy a feltételezett tűzokozó elkerülje a bírságot.

A polgármester tagadja a vádakat

A Bihoreanul megkeresésére Alexandru Fonai, Hagymádfalva község polgármestere elmondta, hogy vasárnap déli órákban a leégett területen még néhány tuskó és kidőlt fenyőtörzs füstölgött, de a helyzetet teljes mértékben ellenőrzés alatt tartották.

Idézet
A helyszínen a község önkéntes tűzoltói dolgoztak az önkormányzat vízszállító tartálykocsijával, valamint egy másik, a helyiek által biztosított tartálykocsival.

Arra a felvetésre reagálva, miszerint közbenjárt volna azért, hogy a feltételezett tűzokozót ne bírságolják meg, Alexandru Fonai határozottan cáfolta az állítást. Hangsúlyozta, hogy a bírság kiszabása és annak összege nem az önkormányzat hatáskörébe tartozik, hanem a katasztrófavédelem illetékes munkatársai döntenek róla a szükséges jegyzőkönyvek elkészítését követően.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben