Bihari Napló
Tűzesetek pusztítottak az éjjel Bihar megyében
Tűzesetek pusztítottak az éjjel Bihar megyében

Fotó: ISU

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Két tűzeset miatt riasztották a Bihar megyei lánglovagokat október 6-án, hétfőn, mindkét esetben elektromos tűzről volt szó.

Az első riasztás vasárnapról hétfőre virradóan történt, éjjel 2.20 órakor. A tűz Harangmezőn ütött ki, a helyszínre a püspökfürdői tűzoltók mentek ki. Kiérkezésükkor egy ingatlanhoz tartozó kazánház égett, valamint egy hozzáépített melléképület tetője. A tüzet hamar meg kellett fékezni, hogy az ne terjedjen át a körülbelül egy méterre lévő lakóházra és a szomszédos ingatlanra. A lángokat körülbelül 1 óra és 15 perc alatt oltották el teljesen, időközben pedig egy gázpalackot is evakuáltak.

A tüzet az elektromos áram hőhatása okozhatta, leégett egy bojler, egy fatüzelésű kazán, faanyag és a melléképület 50 négyzetméteres tetője.

Tűz Diófáson

A másik tűzesetet is éjjel jelentették, 3.10 órakor az 112-es sürgősségi hívószámon. A diófási (Nucet) tűzhöz a vaskohsziklási lánglovagok mentek ki, egy faraktár gyulladt ki. A lángokat körülbelül 25 perc alatt oltották el, ezután tűzfészkek után kutattak, az akció 5.50 órakor ért véget. A tüzet egy rövidzárlat okozhatta.

A lángok a teljes, 45 négyzetméteres raktárt megrongálták, elégtek a benne lévő javak, valamint egy része annak a faanyagnak, mely a raktár mellett volt tárolva.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben