A kozmetikumoktól a levendulás kürtőskalácsig: megkezdődött a Levendulafesztivál Nagyváradon
A kozmetikumoktól a levendulás kürtőskalácsig: megkezdődött a Levendulafesztivál Nagyváradon

Fotó: Alexandru Nițescu

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Levendulás lángos, kürtőskalács, kávé, de még a lila gyógynövénnyel ízesített sör is kapható az augusztus 27–30. közötti Levendulafesztiválon. Az 53. alkalomhoz érkezett országos rendezvényt korábban többek között Temesváron, Brassóban és Marosvásárhelyen is megszervezték.

A vásár ezen a hétvégén 10 és 22 óra között várja az érdeklődőket a Szent László tér Holdas templom előtti részén, s bár a szervezők igyekeztek hűek maradni a névhez, nem minden szól a levenduláról.

A hagyományos, levendulás kozmetikumok, gyógynövényes párnák és a már említett ínyencségek mellett ugyanis egyéb kézműves termékek közül is lehet válogatni:

ezüst ékszerek, féldrágakövekből készült nyakláncok és karkötők, 3D-nyomtatott egyedi játékok, bőrből készült táskák, noteszek és egyéb bizsuk széles választéka várja a vásárlókat.

Az árusok az ország számos pontjáról érkeztek, Konstancától Aradig, a több mint 50 stand kínálata mellett ugyanakkor a rendezvény ideje alatt a gyermekeknek különböző ingyenes foglalkozásokkal készültek: a délután négy órától kezdődő műhelyfoglalkozásokon gyöngyfűzéssel, homokfestéssel várják a legkisebbeket.

A fesztivál részletes programja elérhető itt.

A galéria a képre kattintva lapozható:

Fotó: Alexandru Nițescu

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben