Az ország legforróbb megyéje lett vasárnap Bihar megye
Az ország legforróbb megyéje lett vasárnap Bihar megye

Illusztráció

Fotó: Borbély Fanni

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Bihar megye vált Románia legforróbb térségévé: több településen 37–38 Celsius-fok közötti hőmérsékletet mérnek, Székelyhíd körzetében pedig helyenként a 39 fokot is megközelíti a hőmérő higanyszála.

A rendkívüli hőség vasárnap egész Bihar megyét érinti. A mérések szerint a talajszint felett két méterrel regisztrált hőmérsékletek szinte mindenütt 37 és 40 Celsius-fok között alakul, ezzel a megye az ország legmelegebb területévé vált.

A hőérzet még ennél is jóval magasabb: több helyen 43–44 fokosnak érződik a levegő, ami komoly megterhelést jelent a szervezet számára. A szakemberek fokozott óvatosságra figyelmeztetnek, különösen az idősek, a gyermekek és a krónikus betegek esetében.

Korábban írtuk

Miközben az alacsonyabban fekvő övezetekben perzselő hőség uralkodik, az Erdélyi-szigethegység térségében már zivatarok fejlődnek. A kialakuló viharokat villámlás, mennydörgés, erős széllökések és helyenként jégeső is kísérheti.

A szélsőséges időjárási helyzetről a Meteo Tulca-Bihor Facebook-oldal számolt be.

A következő órákban is érdemes figyelemmel kísérni az időjárási riasztásokat, hiszen a rendkívüli hőség és a hirtelen kialakuló viharok egyaránt veszélyt jelenthetnek Bihar megye lakóira.

Korábban írtuk

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben