Az elpusztult halakról a közösségi oldalon tettek közzé fotókat, az Oradea City Report elnevezésű csoportban a bejegyzés szerzője több száz elhullott halról tesz említést, de más, horgászokat egybegyűjtő csoportokban is jelezték a problémát – írja a bihon.ro. Egy horgász például elpusztult márnák és paducok tetemére lett figyelmes.
– fogalmazott a bejegyzésben.
A környezetvédelmi őrség tájékoztatása szerint a halpusztulást nem szennyezés okozta:
ami pedig a Sebes-Körös alacsony vízállásának számlájára írható.
A hatóságok magyarázata szerint a Nagyvárad mellett levő vízerőmű által végrehajtott vízhozam-csökkentés, a magas hőmérsékletekkel és a folyó alacsony vízszintjével együtt kedvezőtlen körülményeket teremtett a halállomány számára.
Az elpusztult halakat egy másfél kilométeres szakaszon észlelték, Biharszentandrás közelében.

