Idén is megszervezik a nagy népszerűségnek örvendő gumikacsa-úsztató versenyt június 1-jén, gyermeknapon. A váradi Rotaract Club által szervezett jótékonysági esemény során 10.000 gumikacsát engednek a Sebes-Körös vizébe a Garasos-hídról. A programok 12 órától kezdődnek, de maga az úsztatás 16 órától indul.
Az egyéni számsorral ellátott gumikacsákat bárki „örökbe fogadhatja” – az első ötven beérkező kacsa gazdája jutalomban részesül, a nyerteseket 17.30 óra körül hirdetik ki.
A résztvevők több jótékonysági ügy egyikét támogathatják. Az egyik ilyen az Oktatás a mozgáson keresztül, amelynek célja, hogy iskolákat szereljenek fel pingpongasztalokkal, hogy ösztönözzék a diákok aktív életmódját.
Ugyanakkor az Adj szárnyakat a fogyatékkal élő gyermekeknek projekt célja, hogy a befolyt támogatásból védett otthont építsenek a családi támogatás nélküli fiatalok számára, biztonságos környezetet és az önállóság esélyét kínálva számukra. A harmadik cél, az Amikor a szegénység elveszi a gyermekkorodat címet viseli, ezen projekt a nehéz helyzetben lévő anyák támogatását és a kiszolgáltatott gyermekek védelmét célozza a családok szétválásának megelőzése érdekében.

Fotó: P. Nagy Noémi
A résztvevők a regisztráció során választhatják ki, hogy melyik ügyet szeretnék támogatni. További információt az esemény hivatalos honlapján és Facebook-oldalán találhatnak, itt lehet regisztrálni is.
Egy kacsa 20 lejbe kerül, de egyszerre akár több gumijátékot is „örökbe lehet fogadni”. Minél több kacsát vásárol valaki, annál nagyobb az esélye, hogy nyerjen, a nyeremények értéke több tízezer lej. A fődíj egy iPhone 17 Pro telefon, további nyeremények: vacsorautalvány, Waves Fesztivál-bérletek, belépők az Aquaparkba, paddle pálya belépők, egy pihentető hétvége a hegyekben, valamint számos egyéb utalvány, amelyet Nagyvárad és környéke helyszínein lehet felhasználni.
A rendezvény végén az összes kacsát összegyűjtik, és a következő alkalommal újra felhasználják, de aki szeretne megvásárolni emlékül egy ilyen játékot, az megteheti a külön erre a célra kialakított standoknál.

Fotó: P. Nagy Noémi

