Kettészakadt Bihar megye: míg az egyik részen tombol a kánikula, a másikon viharok pusztítanak | VIDEÓ
Kettészakadt Bihar megye: míg az egyik részen tombol a kánikula, a másikon viharok pusztítanak | VIDEÓ

Fotó: Videókivágás

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Különösen szélsőséges időjárás alakult ki szerdán Bihar megyében. Míg a megye északi térségeiben továbbra is kitart a kánikula – az elmúlt napokhoz képest ugyan 3-4 Celsius-fokkal alacsonyabb hőmérséklettel, de változatlanul fülledt, nehezen elviselhető meleggel –, addig a déli részeken heves viharok csaptak le.

A Meteo Tulca-Bihor tájékoztatása szerint Keményfokon (Avram Iancu) a délutáni órákban, 17 és 18 óra között a széllökések elérték a 90 kilométer/órás sebességet, míg Diófáson (Nucet) 70 kilométer/órás széllökéseket mértek.

Keményfokon az erős szél egy épület tetőszerkezetének egy részét is lesodorta, emellett több településen felhőszakadások okoztak gondokat.

A meteoradar.ro előrejelzése szerint a viharzóna estére Nagyváradot is elérheti. A portál szerint a megyeszékhelyen 21 óra körül kisebb eső várható, ugyanakkor a meteorológusok továbbra is változékony időjárásra figyelmeztetnek.

Az előrejelzések szerint a következő napokban fokozatosan mérséklődik a hőség, azonban záporokra, zivatarokra és erős széllökésekre továbbra is számítani kell.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben