Narancssárga hőségriasztás Bihar megyében: hétfőig fokozódik a kánikula
Narancssárga hőségriasztás Bihar megyében: hétfőig fokozódik a kánikula

Fotó: Bálint Eszter

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Újabb hőhullám éri el Romániát: az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöktől hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre figyelmeztet, miközben péntekre Bihar megyére is narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki.

A meteorológusok szerint a hőhullám csütörtökön kezdődik, és fokozatosan erősödik. Pénteken már a nyugati és északnyugati országrészben lesz a legmelegebb, szombaton a középső és déli térségekre is kiterjed a kánikula, vasárnapra pedig gyakorlatilag az egész országot érinti – írja az Agerpres.

Pénteken 12 és 21 óra között Bihar, Arad, Temes, Szatmár, Máramaros, Szilágy, Kolozs, Fehér, Hunyad, Beszterce-Naszód és Maros megyében narancssárga jelzésű hőségriasztás lesz érvényben. Ezekben a megyékben a nappali csúcshőmérséklet 33 és 37 Celsius-fok között alakul, a legmagasabb értékeket a Nyugati-síkságon várják.

Az ország többi részén csütörtökön és pénteken több térségben sárga jelzésű figyelmeztetés lesz érvényben, ahol 30–35 fok közötti maximumokra kell számítani.

Az ANM szerint a hőmérséklet–páratartalom index a síkvidéki, majd helyenként a dombvidéki területeken is eléri, illetve meghaladja a kritikus 80 egységet, ami jelentős hőterhelést okoz.

A meteorológusok arra is felhívják a figyelmet, hogy a hétvégén több térségben trópusi éjszakákra is számítani kell: a hőmérséklet éjszaka sem csökken 20 Celsius-fok alá, a minimumok országosan 14 és 25 fok között alakulnak.

Az előrejelzések szerint a hőség nem enyhül a hétvégét követően sem, a kánikula várhatóan július első napjaiban is kitart.

Korábban írtuk

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben