Újabb tömbház építését hagyták jóvá közvetlenül a váradi vársánc mellett
Újabb tömbház építését hagyták jóvá közvetlenül a váradi vársánc mellett

Fotó: PMO - Nagyváradi Polgármesteri Hivatal

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Újabb ingatlan építését hagyta jóvá csütörtöki rendes ülésén a Nagyváradi Helyi Tanács a Sánc (Grivitei) és a Báthory (Constantin Dobrogeanu Gherea) utcák kereszteződésében, a vársánc délkeleti csücskében, ahol ezt megelőzően lebontják az ottani építményeket.

A napirendi pont vitáján a projektet egyébként dicsérő Adrian Madar szociáldemokrata párti (PSD) helyi tanácsosnak mindenesetre feltűnt, hogy

a jelenlegi szabályozás értelmében csak kétemeletes ingatlanokat lehetne építeni, de a most bemutatott terv egy négyemeletes tömbházról szól.

Radu Fortiș, Nagyvárad főépítésze válaszában azt mondta, hogy korábban egy beruházó már elkészített egy övezeti városrendezési tervet (PUZ), amelynek alapján megkapta a Kulturális Minisztérium jóváhagyását arra, hogy megépüljenek a vársánc másik részén a tömbházak.

A főépítész kifejtette, hogy ezt a korábbi dokumentációt a főépítészi hivatal mérvadónak tekintette ebben az esetben is, noha a tanácsi határozattervezetben továbbra is csak az Általános Városrendezési Tervre hivatkoznak, amely csak alacsonyabb ingatlanok építését engedné meg a vár környékén.

A főépítész megjegyezte, hogy a vár környéke szabályozását össze akarják hangolni, ezért is készül arra a területre védett övezeti városrendezési terv (PUZ-CP).

Megjegyzendő, hogy ennek a dokumentációnak az elkészítését már legalább három éve ígéri a főépítészi igazgatóság. A határozattervezetet három tartózkodás mellett fogadta el a helyi tanács.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben