Rendhagyó kulináris eseményre készülnek Nagyszalontán. A hajdúváros közösségi oldalán közzétett bejelentés szerint a Slavia étteremmel közösen
Az ötlet annál is inkább említésre méltó, hogy a hajdúváros húsz évvel ezelőtt, 2006-ban már felállított egy hasonló rekordot, a város alapításának 400. évfordulója előtt tisztelegve.
Az akkori eseményről a Krónika is beszámolt 2006. június 5-én.
„A városháza mellett az erre az alkalomra készített kondérban hajnali négy óra óta rotyogott a világ legnagyobb adag gulyása, hogy a jövőben a Guinness-rekordok könyvében hirdesse a hajdúk leszármazottainak dicsőségét. Nagy Elek, a rekorddöntési kísérlet főszervezője a Krónikának elmondta, az 5400 literes üstbe
A fakanalat egy szlovák üzletember által működtetett helyi vendéglő munkatársai fogták, akik a világcsúcskísérletet hirdető felsőben szorgoskodtak a gigantikus üst körül. A »rekordgulyás« délutánra készült el, a szakácsok négyliteres merőkanalakkal merték ki a gőzölgő levest a kondérból, hogy adagonként egy erős lejért értékesítsék.
Nagy Elektől megtudtuk, összesen 5045 liter rekordgulyás készült, ami 10.090 adagot jelent, a befolyt összeget pedig a Szent Antal Alapítványnak adományozzák” – írta Gazda Árpád a Világrekordot döntöttek a hajdúk örökösei című cikkében.
Az új rekordkísérletre 2026. május 31-én kerül sor a város központjában.
Mint ismeretes, Bocskai István erdélyi fejedelem 1606. június 3-án írta alá azt az okiratot, amellyel háromszáz hajdúját a mai Nagyszalonta helyére telepítette.

