A sztárok továbbra sem lassítanak a vb-n
A sztárok továbbra sem lassítanak a vb-n

Fotó: FIFA

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Erling Haaland már öt, Kylian Mbappé pedig hat gólnál jár a labdarúgó-világbajnokságon, amely újabb három mérkőzéssel folytatódott.

Erling Haaland hajrában szerzett góljával Norvégia 2–1-re legyőzte Elefántcsontpartot, így első európai csapatként biztosította helyét a labdarúgó-világbajnokság legjobb 16 együttese között.

A franciák Svédországot múlták felül 3–0-ra, míg Mexikó hazai pályán Ecuadort búcsúztatta.

A norvégok az első félidő nagy részében átengedték a kezdeményezést afrikai ellenfelüknek, de Elefántcsontpart nem tudott komoly helyzeteket kialakítani. Antonio Nusa a 39. percben szép csavarással szerezte meg a vezetést, az elefántcsontpartiak azonban Amad Diallo góljával a hajrában egyenlítettek. Már-már hosszabbítás felé tartott a találkozó, amikor Haaland egy gyors norvég akció végén a 86. percben a kapuba talált, és ötödik vb-góljával továbbjuttatta csapatát. Norvégia vasárnap, romániai idő szerint 23 órától Brazíliával mérkőzik New Yorkban.

Fotó: FIFA

Franciaország a kezdetben bátran futballozó Svédország ellen is érvényesítette a papírformát. Kylian Mbappé még a szünet előtt megszerezte a vezetést, majd a második félidőben Bradley Barcola és ismét Mbappé volt eredményes. A 3–0-s sikerrel Didier Deschamps együttese negyedik meccsét is megnyerte a tornán, Mbappé pedig hat találattal utolérte Lionel Messit a góllövőlista élén.

A franciák Paraguayjal játszanak a nyolcaddöntőben.

A társházigazda Mexikó egyórás késéssel kezdődő, viharos időjárás által is nehezített mérkőzésen múlta felül 2–0-ra Ecuadort. Julián Quiñones a 22. percben egy egyéni megindulás végén szerzett vezetést, majd kilenc perccel később Raúl Jiménez növelte az előnyt. Ecuador a folytatásban többet birtokolta a labdát, de nem tudta feltörni a mexikói védelmet, amely negyedik vb-meccsét is kapott gól nélkül hozta le. Mexikó az Anglia–Kongói DK párharc győztesével találkozik.

Világbajnokság, a nyolcaddöntőbe jutásért:
Norvégia–Elefántcsontpart 2–1 (1–0).
gólszerzők: Nusa (39.), Haaland (86.), illetve A. Diallo (74.)

Franciaország–Svédország 3–0 (1–0).
gólszerzők: Mbappé (45., 74.), Barcola (53.)

Mexikó–Ecuador 2–0 (2–0).
gólszerzők: Quiñones (22.), Jiménez (31.)

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben