Az új szabály értelmében a folyamatos kiabálás, sértegetés vagy agresszív viselkedés végső esetben akár egy mérkőzés idő előtti lefújásához, majd a felelős csapat vereségéhez is vezethet. A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottsága június 24-i ülésén fogadta el azt a háromlépcsős fegyelmi eljárást,
Az intézkedés a B.R.A.V.O. kezdeményezés része, amelynek célja, hogy a fiatal labdarúgók nyugodtabb, kevesebb külső nyomással járó környezetben futballozhassanak.
Amennyiben a játékvezető azt tapasztalja, hogy a szülők vagy más nézők sportszerűtlenül viselkednek, először megállítja a játékot. Ekkor a két csapat edzőinek közvetlenül kell beszélniük a saját szurkolóikkal, és ahol erre lehetőség van, a hangosbemondón keresztül is felszólítják az érintetteket a viselkedésük azonnali megváltoztatására.
Ha a találkozó újraindítása után sem csitulnak el a kedélyek, a bíró tíz percre félbeszakítja a meccset, a játékosokat pedig az öltözőbe küldi. Ezalatt újabb figyelmeztetések és egyeztetések következnek. Amennyiben a nem megfelelő viselkedés a folytatás után is fennmarad, a játékvezető végleg lefújhatja az összecsapást.
A szabályzat szerint ide tartozhat többek között a gyerekek, az edzők, az ellenfél játékosainak vagy stábjának szidalmazása, fenyegetése, fizikai bántalmazása, de a játékvezetők állandó és agresszív számonkérése, illetve a szülők közötti szóváltás vagy tettlegesség is.
A meccs csak akkor szakítható félbe véglegesen, ha az első két lépés sem hoz eredményt, és a játékvezető azt is mérlegelte, milyen következményekkel járhat a döntés a jelenlévők biztonságára.
Ha egy találkozót a nézők vagy szülők viselkedése miatt kell lefújni, a felelős csapat, illetve csapatok játék nélkül elveszíthetik a mérkőzést, amennyiben az adott sorozatban eredményeket és tabellát vezetnek. Az első ilyen eset 2000 lejes pénzbírságot is maga után von, ismétlődéskor pedig az összeg minden alkalommal megduplázódik.
Az FRF tavaly indította útjára a B.R.A.V.O. programot, amely a fiatal sportolókat érő lelátói és pálya melletti nyomás visszaszorítására helyezi a hangsúlyt. A kezdeményezés részeként májusban másodszor is megtartották a Silent Day nevű akciót, amikor a szülők és az edzők csendben figyelték a mérkőzéseket,

