Alex George Creț és Ioan Dzitac is tagja a román felnőtt cselgáncsválogatottnak, amely július 26. és 28. között a kínai Csingtaóban megrendezendő Grand Prix-versenyen lép tatamira.
A rangos nemzetközi tornán 57 ország mintegy ötszáz sportolója szerepel majd az öt kontinensről. A férfiak mezőnyében 265, a nőknél pedig 235 cselgáncsozó nevezett.
A román férfikeret hat versenyzőből áll, munkájukat a nagyváradi Emil Morar és Dan Fâșie edzők irányítják. A Nagyváradi VSK-t két sportoló képviseli: Alex George Creț a 90 kilogrammosok, Ioan Dzitac pedig a 73 kilogrammosok súlycsoportjában indul.
A csingtaói viadalt megelőzően a román válogatott az ulánbátori Grand Slam-versenyen vett részt, ahol nem sikerült kiemelkedő eredményt elérnie. A mongóliai torna után nemzetközi edzőtáborban készülhettek tovább a trikolórok.

