A felkészülési időszak első napjai elsősorban az erőnlét visszaszerzéséről, a keretek véglegesítéséről és az új játékosok beillesztéséről szólnak, miközben mindkét klub sűrű edzőmeccs-programot állított össze. A téli szünet január 19-én ért véget a a Félixfürdői Lotus játékosai számára, az első edzést a klub saját bázisán tartották, ahol 27 futballista jelent meg.
A szakmai stáb külön figyelmet fordít a klub utánpótlására, amit jól jelez, hogy hat, 15 és 17 év közötti játékos is bekapcsolódott a munkába. A felkészülés elején próbajátékon vett részt Denis Buzle is, aki korábban a Transilvania Academy színeiben futballozott. A távozók oldalán egyelőre egy biztos név szerepel, a junior Lucas Ferche visszatért a Bihar FC-hez, ahonnan várhatóan a Belényesi Bihorul keretéhez kerül. A szakvezetés ugyanakkor nem zárta ki további érkezők és távozók lehetőségét sem, különösen annak fényében, hogy két fiatal Lotus-játékos iránt másodosztályú klubok is érdeklődnek.
A Lotus felkészülési programjában edzőtábor is szerepel, valamint több komoly felkészülési mérkőzés. Az ellenfelek között megtalálható a Transilvania Academy, a Fugyivásárhelyi SK, a Belényesi Bihorul, a Nagyszalontai Olimpia és a CAO-NAC is. Ezek a találkozók jó képet adhatnak arról, milyen állapotban van a csapat a bajnoki rajt előtt.
Belényesen sem tétlenkedtek a téli szünet után. A Bihorul jelentős változásokkal vág neki a felkészülésnek, hiszen több játékos is távozott a klubtól. A vezetőség célja egy fiatalabb, motiváltabb keret kialakítása, amely képes lehet stabilabb teljesítményt nyújtani tavasszal. A klub négy játékostól is elköszönt, távozott Kovács Mark, aki korábban a DAC, az FK Csíkszereda és a Győri ETO alkalmazásában állt, valamint Alexandru Blidar, a Krajovai FCU 1948 volt labdarúgója, mindketten a Biharszentandrási Crișul együtteséhez igazoltak. Szintén elhagyta a csapatot Mateo Căprescu, illetve Denis Cociuba is, aki kölcsönjátékosként szerepelt a Bihorulnál.
A tapasztalt középpályás, Alex Sorian, valamint a fiatal jobbhátvéd, Luca Hadadea a Máramarosszigeti VSK csapatától érkezett, míg a szélső középpályás Ionuț Hebriștean a Bihar FC-től tette át székhelyét Belényesre.
A Belényes edzőmérkőzéseken többek között az Egyetem FC, a CAO-NAC, a már említett Lotus és az Újszentannai Unirea ellen lép pályára.







