Novák Károly Eduárd: Ez a román élsport legnagyobb megaláztatása
Novák Károly Eduárd: Ez a román élsport legnagyobb megaláztatása

Fotó: Profimedia, Facebook

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Az egykori sportminiszter szerint aggasztó, hogy sokan sikerként tekintenek Julia Sauter 17. helyezésére a téli olimpián.

Heves vitát váltott ki Novák Károly Eduárd, Románia egykori sportminisztere és a Román Paralimpiai Bizottság jelenlegi elnöke, miután kritikával illette Julia Sauter műkorcsolyázó olimpiai szereplésének fogadtatását. A Németországban született, de Romániát képviselő műkorcsolyázó 190,93 pontos összesítéssel a 17. helyen zárta a milánói viadalt, ami pályafutása és az idei szezonja legjobb eredményének számít.

Sauter teljesítményét számos romániai szurkoló és sportszakember pozitívan értékelte, kiemelve, hogy a műkorcsolya nem tartozik az ország hagyományosan erős sportágai közé, így már az olimpiai jelenlét is figyelemre méltó. A központi sajtó történelmi szereplést emlegetett, miután a sportoló magabiztos programokkal és pályafutása legjobb pontszámával zárta a versenyt.

Novák Károly Eduárd azonban élesen bírálta azokat a reakciókat, amelyek komoly sikerként értékelték a 17. helyezést.

Az RMDSZ színeiben korábban sportminiszteri tisztséget betöltő sportvezető közösségi oldalán közzétett bejegyzésében úgy fogalmazott, hogy a román élsport súlyos helyzetét tükrözi az, hogy egy ilyen eredmény széles körű elismerést kapott.

Idézet
„Ha már ott tartunk, hogy örülünk egy 17. helynek, amelyet egy német származású sportoló ér el Románia képviseletében, az azt jelenti, hogy nagyon rossz helyzetbe jutottunk”

– fogalmazott.

Novák azt is hangsúlyozta, hogy az ilyen eredményeket nem lehet egy szinten említeni David Popovici úszó világ- és olimpiai sikereivel, amelyek valódi csúcsteljesítményeknek számítanak a román sportban.

Idézet
„Folytatom! A román élsport legnagyobb megaláztatását látom ebben! Egy 17. helyet úgy adnak el, mintha Popovici eredménye lenne! Szégyen!

– írta Novák, aki korábban paralimpiai, világ- és Európa-bajnoki címet nyert kerékpározásban.

Julia Sauter 2012 óta képviseli Romániát, tavaly kapott állampolgárságot. Tizenkét nemzetközi érmet és kilenc román bajnoki címet nyert, több világ- és Európa-bajnokság döntőjébe jutott, a milánó–cortinai olimpián pedig 17. helyével minden idők legjobb román női műkorcsolya-eredményét érte el.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben