Nagyot fordult a világ a legutóbbi, 2006-os nagyváradi junior vízilabda Európa-bajnokság óta. Akkoriban a mérkőzések többnyire telt ház előtt zajlottak az akkor még nyitott uszodában, most viszont egészen más a kép. Az augusztus 18-i, hétfő délutáni U18-as Eb-meccsre, a Magyarország–Hollandia összecsapásra mindössze száz néző volt kíváncsi a Ioan Alexandrescu Uszodában, és a korábban játszott mérkőzéseken is csak szórványosan foglalták el a székeket a szurkolók.
A gólgyártást Rabb Benedek nyitotta meg, majd egy másik Benedek, az egykori világklasszis fia, Mór folytatta. A magyarokat is körülbelül harminc drukker bíztatta, így a viszonylag szerény nézőszám ellenére bábeli hangzavar kísérte a játékot a Ioan Alexandrescu Olimpiai Uszodában.
A hollandoknál Hageman villogott, az első negyed utolsó 2 percére így 3–3-nál fordulhattak a csapatok. Bella Csanád közelről talált be, ezzel 4–3 volt az állás a magyarok javára az első negyed után.

Szerény érdeklődés mellett zajlottak a nyitónap mérkőzései
Fotó: Jósa Attila
A második félidő elején Blankhorst távoli bombája jelezte, a hollandok sem statisztának érkeztek, de Cseh Maximnak erre egyből volt válasza büntetőből, melyet Benedek Mór harcolt ki (5–4). Benedek Mórral a továbbiakban sem tudtak mit kezdeni a hollandok, miután a negyed második percének végén magabiztosan lőtte ki a jobb felsőt (6–3). A nagyszünet előtti utolsó másodpercekben Dámosy ötméterest hárított, így 8–5 maradt az állás.
Benedek Mór a magyar vízilabdasport egyik kiemelkedő fiatal tehetsége. Édesapja, a háromszoros olimpiai bajnok Benedek Tibor nyomdokain haladva, már 17 évesen világbajnoki címet szerzett az U18-as válogatottal. A 2024-es Buenos Aires-i világbajnokság döntőjében két góllal járult hozzá Magyarország 12–10-es győzelméhez Szerbia ellen. Édesapjával ellentétben jobbkezes, erősségei közé tartozik a gyorsaság, a kiváló lövőtechnika és a taktikai érettség.
Bella és Mohos góljai után tovább nőtt a magyar előny, de Kimi Christ messziről is utat talált a kapuba, így a szurkolók nem dőlhettek teljesen hátra (10–7). A játékrész hátralévő perceiben már nem született újabb találat. A záró negyed elején viszont ismét megindult a gólgyártás, Paján Bátor és Fiedler Bence is eredményes volt, így a három-négy gólos különbség egy pillanatig sem forgott veszélyben. A hollandoknál Fabio Jukic emelkedett ki, aki negyedik találatával beérte Benedek Mórt (12–9). De Zwart ötméteresből kétgólosra faragta a hátrányt, de Bella ismét a helyén volt, és centerből bevágta (13–10). Fiedler büntetőből másodszor is betalált, ezzel már ötgólosra nőtt a különbség az utolsó percre (15–10). A hollandok már csak kozmetikázni tudtak a végeredményen, így magabiztos, 15–11 arányú győzelemmel mutatkoztak be Korényi Balázs szövetségi edző tanítványai. A magyar csapat kedden 20.30-tól a görögök ellen ugrik medencébe. A belépés a kontinenstorna mérkőzéseire ingyenes.
A magyar válogatott összeállítása: Dámosy Kristóf, Horváth Levente – kapusok, Mohos Zsigmond 2, Divják Dejan, Csendes Roland, Cseh Maxim 1, Kiss Csanád, Paján Bátor 1, Benedek Mór 4, Rabb Benedek 2, Imre Kolos, Fiedler Bence 2, Monostori Samu, Bella Csanád 3, Jámbor Csaba
Korábban játszották
C csoport: Franciaország–Lengyelország 26–9
D csoport: Németország–Georgia 14–8
D csoport: Málta–Ukrajna 24–6
A csoport: Görögország–Olaszország 9–14