Varga Barnabás válogatott labdarúgó január 4-én, vasárnap este megérkezett Görögországba az AEK Athén csapatához – adta hírül az MTI.
A gazzetta.gr portál több fényképet és videót készített a bajnoki címvédő Ferencvárostól távozó csatárról, amelyeken már AEK-sállal a nyakában látható az athéni nemzetközi repülőtéren. Varga Barnabás hétfőn átesik az ilyenkor szokásos ergometriai és egyéb orvosi vizsgálatokon, majd új csapata stadionjában hivatalosan is bemutatják a szurkolóknak és a média képviselőinek.
A 28-szoros válogatott Varga Barnabás a 2022/23-as és a 2023/24-es idényben gólkirály volt az NB I-ben 26, illetve 20 találattal, a mostani szezonban pedig 18 találkozón elért 10 góljával holtversenyben a második helyen áll. Az Európa Liga alapszakaszának eddigi hat fordulójában négyszer talált az ellenfelek kapujába. A nemzeti együttesben eddig 13 gólja van.
A 13-szoros görög bajnok AEK – amelynek kispadján a Videoton FC-t 2017 és 2019 között irányító szerb Marko Nikolic ül – 15 fordulót követően az élen áll, decemberben pedig bejutott a Konferencia Liga nyolcaddöntőjébe. Magyar játékosként korábban Esterházy Márton, Tőzsér Dániel és Németh Krisztián is megfordult az athéniaknál, edzőként pedig Puskás Ferenc irányította a csapatot. Vargának román csapattársa is lesz, a keret jelenlegi tagja a román válogatott védekező középpályása, Răzvan Marin. Korábban Dobos Antal, Ilie Iordache és Ion Nedelcearu is az athéni klubot erősítette.







