Marcel Ciolacu kormányfő hétfőn a Victoria-palotában tartott találkozón sürgette az illetékes minisztereket, hogy dolgozzák ki a tiltakozó gazdák és közúti fuvarozók által felvetett problémákat megoldó jogszabálytervezeteket.
A kabinet közleménye szerint a miniszterelnök azt szeretné, hogy a következő kormányüléseken el lehessen fogadni a gazdákat és a fuvarozókat támogató első határozatokat és miniszteri rendeleteket.
A tanácskozás résztvevői elemezték a tiltakozók által jelzett problémákat. Megállapították, hogy 2023 októberétől mostanáig a romániai piacra nem jutott ukrán gabona, a konstancai kikötőbe érkező mennyiségek elhagyták az országot. Év elejétől a liszt és a cukor is szerepel azoknak a termékeknek a listáján, amelyeket az Ukrajnával kötött egyezség értelmében csak korlátozott mennyiségben és engedéllyel importálhatnak a romániai termelők és feldolgozók.
Ciolacu felkérte a minisztereket, hogy folytassák a tárgyalásokat a gazdák és fuvarozók képviselőivel, de hívják tárgyalóasztalhoz a két ágazat nagy egyesületeit is.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) közölte a kormányfővel, hogy készen áll találkozni ismét a tiltakozók képviselőivel, akiknek egy sor konkrét, a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (RCA) árát csökkentő javaslatot küldött.
A kormányfő és a miniszterek készek folytatni a civilizált és racionális, a jelzett problémák megoldására irányuló párbeszédet ebben a témában - szögezte le a közlemény.
Ciolacu sürgette a gazdák és közúti fuvarozók által felvetett problémákat megoldó jogszabálytervezetek kidolgozását
