A legutóbbi tájékoztatás óta 974 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában - 89-cel kevesebbet, mint egy nappal korábban -, mintegy 19.500 teszt eredményének feldolgozása nyomán; 112-en újrafertőződött betegek - közölte pénteken az egészségügyi minisztérium. Az elmúlt 24 órában 5884 RT-PCR tesztet végeztek el (2520-at az esetmeghatározás és az orvosi protokoll alapján, 3364-et kérésre), és 13.441 antigén gyorsteszt eredményét dolgozták fel. Az új esetekkel 2.887.258-re nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma. Az igazolt új megbetegedések mellett 114 fertőzött személynek ismét pozitív lett a koronavírustesztje. Eddig 12.943.022 RT-PCR koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 9.630.825 antigén gyorstesztet végeztek.
1249 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, 118-cal kevesebbet, mint előző nap - jelentette pénteken az egészségügyi minisztérium. Intenzív terápiás ellátásra 218 beteg szorul, közülük 191-en oltatlanok. A kórházban kezelt páciensek között 83 kiskorú van, egyiküket sem ápolják intenzív terápián.
Halálesetek
Az elmúlt 24 órában 9 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés - közölte pénteken az egészségügyi minisztérium. A tárca tájékoztatása szerint három fertőzött férfi és hat nő halt meg. Három személy a 60 és 69 év közötti korosztályhoz tartozott, egy áldozat 70 és 79 év közötti volt, öt személynek az életkora meghaladta a 80 évet. Mindannyian más betegségekben is szenvedtek, hatan oltatlanok voltak. A három beoltott áldozat közül egy 60 és 69 év közötti, kettő 80 éven felüli volt. Ezzel 65.412-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma Romániában.