A Román Rendőrség vasárnapi közleménye szerint az áldozatok SMS-ben vagy az online üzenetküldő alkalmazásokon keresztül látszólag a rendőrségtől származó üzeneteket kapnak, amelyek gyorshajtás miatt kirótt bírságokról tájékoztatnak – írja az Agerpres.
Azzal is riogatják az állampolgárokat, hogy amennyiben nem fizetik ki a bírságot, nem lesznek képesek elvégeztetni a jármű kötelező műszaki vizsgáját vagy megújítani a gépjármű-biztosítást, illetve eladni az autót.
– mutat rá a rendőrség.
Az IGPR hangsúlyozza, hogy az állami intézmények nem küldenek bírságról szóló SMS-t vagy üzenetküldő alkalmazáson keresztül fizetési linkkel ellátott értesítést.
A rendőrség azt javasolja az állampolgároknak, hogy:
- ne válaszoljanak az SMS-ekre, és ne kattintsanak olyan linkekre, amelyeken bírság kifizetését kérik;
- legyenek óvatosak a webcímekkel, ugyanis a hivatalos oldalakhoz hasonló, de hamis webcímek (.cc, .top, .vip stb.) egyértelmű csalásra utalnak;
- ne adjanak meg személyes adatokat, jelszavakat vagy bankkártya-információkat az SMS-ekben vagy alkalmazásokban kapott linkekre kattintva;
- ha már esetleg megadták a banki adatokat, azonnal értesítsék a bankot a kártya zárolásáért és a tranzakciók figyeléséért;
- jelentsenek minden csalási kísérletet a hatóságoknak.

