Az előrejelzés szerint szerdán 12 és 21 óra között Körösvidéken, a Bánság északi részén, Máramarosban, valamint Erdély északi és északnyugati térségeiben az ilyenkor szokásosnál jóval magasabb hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre kell számítani, a hőmérséklet-páratartalom index eléri a kritikus 80 egységet. A nappali csúcshőmérséklet 30 és 35 Celsius-fok között alakul.
A hőségriasztás Beszterce-Naszód, Máramaros, Szatmár, Szilágy, Kolozs, Bihar, Arad és Temes megyére vonatkozik.
Csütörtökön 12 és 21 óra között a Bánságban, Körösvidéken, Máramarosban, Olténiában, Munténiában, Dobrudzsában, Erdély nagy részén, valamint Moldva déli és keleti régióiban lesz érvényben sárga jelzésű hőségriasztás.
Korábban írtuk
Az érintett térségekben a nappali csúcshőmérséklet 30 és 35 fok között alakul, a legmagasabb értékek nyugaton és északnyugaton várhatók, ahol elszórtan kánikula is lehet. A síkvidéki területeken fokozott hőterhelésre kell számítani, a hőmérséklet-páratartalom index (HPI) ugyanis eléri, helyenként kissé meg is haladja a kritikus 80 egységet.
Emellett szerda 10 órától csütörtök 21 óráig az ország nagy részén hőségre, kánikulára és fokozott hőterhelésre vonatkozó figyelmeztetés lesz érvényben. A hőterhelés főként a nyugati és a déli síkvidéki területeken lesz a legjelentősebb.
A nappali csúcshőmérséklet 25 és 35 fok között alakul, az alacsonyabb értékeket a medencékben, a legmagasabbakat az ország nyugati és északnyugati részén mérik.

