Gyorssegélyt hagytak jóvá a galaci drónbecsapódás károsultjainak
Gyorssegélyt hagytak jóvá a galaci drónbecsapódás károsultjainak

Fotó: Nicușor Dan Facebook-oldala

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

A kormány szerdai ülésén elfogadott határozatával gyorssegélyben részesíti a galaci drónbecsapódás károsultjait.

Az ügyvivő kabinet közleménye szerint 30 ezer lejt kapnak azok a családok vagy egyedülálló személyek, akiknek a lakása lakhatatlanná vált a drónbecsapódás nyomán. 25 ezer lejben részesülnek azok a családok vagy egyedülállók, akiknek a lakása 75 vagy annál nagyobb százalékban rongálódott meg, de nem vált lakhatatlanná. Azok a lakók, akiknek lakása kevesebb mint 75 százalékban károsodott, 15 ezer lejt kapnak lakásonként. Továbbá fejenként 1000 lejben részesül minden egyes otthonából evakuált személy, hogy biztosítani tudja alapszükségleteit a visszaköltözésig – írja az Agerpres.

Amennyiben időközben azok lakásai is lakhatatlanná válnak, akik most 25.000 vagy 15.000 lejes segélyben részesülnek, a tulajdonosok meg fogják kapni a különbözetet 30.000 lejig

– írja még elő a határozat.

A gyorssegélyeket a munka- és családügyi minisztérium költségvetéséből utalják ki. A helyi hatóságok ugyanakkor elkezdték az eljárást a megrongálódott épület tatarozására.

Május 29-én hajnalban egy drón csapódott be egy tízemeletes galaci tömbház legfelső emeletére. A becsapódást robbanás és tűz követte az egyik 10. emeleti lakásban, a benn tartózkodó két személy megsérült. Több mint 70 személyt evakuáltak a panelből a hatóságok. A polgármesteri hivatal ideiglenes szállást biztosított azoknak a személyeknek, akiknek lakása lakhatatlanná vált, és nincs hol lakniuk.

Korábban írtuk

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben