A felhívás előzménye, hogy a meteorológusok vörös hőségriasztást adtak ki, amely vasárnap 16 megyére, hétfőtől szerdáig pedig az ország területének mintegy háromnegyedére lesz érvényes – írja az Agerpres.
A megyei egészségügyi igazgatóságokat arra utasította a minisztérium, ellenőrizzék, hogy az egészségügyi intézmények megfelelően felkészültek-e a betegellátásra, elsősorban a hőség okozta betegségek kezelésére szolgáló gyógyszerkészlet, illetve a rendelkezésre álló egészségügyi személyzet szempontjából.
– hívta fel a figyelmet az egészségügyi minisztérium.

