Kitart a kánikula Bihar megyében is: hétfőtől szerdáig az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztás lesz érvényben
Kitart a kánikula Bihar megyében is: hétfőtől szerdáig az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztás lesz érvényben

Fotó: Pixabay

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt. Vasárnap reggeltől 16 megyében vörös riasztást lép életbe, hétfőtől szerdáig pedig az ország területének háromnegyed részére rendeltek el harmadfokú hőségriasztást.

A szombati nap folyamán Körösvidéken, Máramarosban, Bánságban és Erdélyben narancssárga jelzésű figyelmeztetés lesz érvényben a szokásosnál magasabb hőmérsékleti értékek, a kánikula és a hőterhelés miatt.

A nappali csúcshőmérséklet 33 és 39 Celsius-fok között alakul, az éjszakai minimumok 17 és 22 fok között változnak. A hőmérséklet-páratartalom index meghaladja a kritikus 80 egységet, írja az Agerpres.

Olténiában, Munténiában, Dobrudzsában és Moldvában sárga jelzésű riasztás lesz érvényben vasárnap reggelig, itt 30 és 34 fok közötti maximumok, illetve 17 és 20 fok közötti minimumok várhatók.

Vasárnaptól fokozódik a hőség, az ország 16 megyéjére vörös, a többire narancssárga vagy sárga jelzésű riasztást rendeltek el.

Korábban írtuk

A legmagasabb fokú hőségriasztás Arad, Bihar, Szatmár, Szilágy, Kolozs, Fehér, Hunyad, Máramaros, Beszterce-Naszód, Maros, Szeben, Hargita, Kovászna, Brassó, Suceava és Botoșani megyére lesz érvényes, ahol rendkívül magas, a júniusi abszolút melegrekordokat megközelítő nappali csúcsértékekre kell számítani.

Máramarosban, Körösvidéken, valamint Erdély északnyugati részén a maximumok elérik a 39-40 Celsius-fokot, az éjszakák pedig trópusiak lesznek, 17 és 25 fok közötti minimumokkal.

A Bánság egy részére, Olténiára, Munténia területének nagy részére és Moldvára narancssárga jelzésű, Dobrudzsára és Délkelet-Munténiára pedig sárga jelzésű hőségriasztás lesz érvényes vasárnap.

Hétfő reggeltől az ország háromnegyed részére kiterjesztik a vörös riasztást, szerdáig Bánságban, Körösvidéken, Erdélyben, Máramarosban, Moldvában, Olténiában és Munténia nyugati felében is rendkívül magas, 35–41 Celsius-fok közötti csúcshőmérsékleti értékekre és fokozott hőterhelésre kell számítani. A minimumok 17 és 25 fok között változnak.

Korábban írtuk

Korábban írtuk

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben