Megkezdődött a PNL-ben az Adrian Veștea kormányát támogató párttagok kizárási eljárása
Megkezdődött a PNL-ben az Adrian Veștea kormányát támogató párttagok kizárási eljárása

Fotó: Alex Micsik/Agerpres

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Megkezdődött a Nemzeti Liberális Pártban (PNL) az Adrian Veștea kormányát támogató párttagok kizárási eljárása, amelyet a párt új alapszabályának bukaresti törvényszéki bejegyzése után zárnak le – jelentette be Ionel Bogdan képviselő a PNL országos elnökségének keddi ülése után.

A politikus beszámolója szerint a vezető testület úgy döntött, hogy nem hosszabbítja meg több megyei szervezet ügyvivő vezetőségének mandátumát. A döntés Argeș, Brassó, Călărași, Galac, Giurgiu, Gorj, Ialomița, Ilfov, valamint Bukarest 2., 3., 4. és 5. kerületi szervezetét érinti – írja az Agerpres.

Ezek többségét Adrian Veșteát támogató politikusok vezették: Alina Gorghiu - Argeș, Adrian Veștea - Brassó, Hubert Thuma - Ilfov, Ciprian Pandea - Călărași, George Scarlat - Galac, Toma Petcu - Giurgiu, Ion Iordache - Gorj, Dragoș Soare - Ialomița, Monica Anisie - Bukarest 2. kerülete, Andrei Baciu - Bukarest 3. kerülete, Ionuț Stroe - Bukarest 4. kerülete, Dan Meran - Bukarest 5. kerülete.

Ionel Bogdan tájékoztatása szerint a kongresszus után a PNL összes megyei szervezetének ideiglenes vezetése van, mert még nem tartottak belső választásokat.

A PNL rendkívüli kongresszusa vasárnap két határozatot fogadott el. Az egyik szerint kizárják a pártból azokat, akik részt vesznek a Szociáldemokrata Párttal (PSD) közös kormány létrehozásában, a másik pedig Adrian Veștea, Lucian Bode, Rareș Bogdan, Hubert Thuma és Alina Gorghiu kilépését kéri a pártból.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben