Az ügyvivő közlekedési miniszter Facebook-bejegyzésében megemlítette, hogy az elmúlt hetekben több panaszlevelet kapott a vonattal utazó állampolgároktól. Az utasok által felrótt problémák között van a légkondicionáló berendezés nem megfelelő működése, a vonatok késése, az informálás hiánya, vagy a rossz körülmények a szerelvényeken – mutatott rá – írja az Agerpres.
Beszámolója szerint a miniszter maga is felhívta egyszerű állampolgárként a CFR ügyfélszolgálatát, de 15 percen keresztül senki nem fogadta a hívást. Ezt követően a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători) igazgatójától, valamint a Román Vasúti Infrastruktúra-kezelő Vállalat (SNCFR) igazgatójától kért információkat.
– írta a miniszter bejegyzésében.
Ennek érdekében a minisztérium Facebook-oldalán hétfőtől elérhetővé vált egy online űrlap, amelyet kitöltve az állampolgárok jelenthetik a vonattal való közlekedésük során tapasztalt problémákat, hiányosságokat. A beérkező panaszokat központosítják és elemzik, majd azok alapján eldöntik, melyek a legsürgetőbb és legfontosabb lépések a problémák megoldására – számolt be Miruță.
A miniszter saját Facebook-oldalán is közzétette az űrlapot.

