Közúti balesetről értesítették a rendőröket november 8-án 23.50 órakor. A bejelentő szerint a baleset a nagyszalontai Csokonai Vitéz Mihály utcán történt. A helyszíni vizsgálat során kiderült, hogy egy 49 éves szalontai férfi vezetés közben elsodort egy 55 éves helyi férfit, aki gyalogosként haladt az úttesten.
A balesetet követően a 49 éves sofőr elhajtott a helyszínről a rendőrség értesítése nélkül. Nem sokkal később a rendőrök azonosították és elkapták a férfit.
A sofőrt és a gyalogost is megszondáztatták, mint kiderült, mindketten ittasak voltak: a 49 éves férfi légalkoholszintje 0,31 mg/l volt, míg az 55 éves gyalogosé 0,86 mg/l.
Az áldozat megsérült, a kiérkező mentők a helyszíni ellátást követően kórházba szállították további kivizsgálásra.
Az ügyben eljárás indult, tudatja a Bihar megyei rendőrség.







