Közúti balesetről értesítették az élesdi rendőröket március 8-án, vasárnap 15.24 órakor. A bejelentés szerint a baleset a 168-as községi úton történt Felsőlugasnál (Lugașu de Sus).
Megölték, majd egy ház udvarán elásták egy 15 éves Temes megyei fiú holttestét. A gyilkossággal két fiatalt gyanúsítanak, a rendőrség őrizetbe vette őket.
Ittasan okozott balesetet egy 18 éves berettyószéplaki (Suplacu de Barcău) fiatal január 10-én a reggeli órákban a 19B jelzésű országúton Érábrány (Abram) és Margitta között.
Pár üveg sört akart ellopni egy illyei (Ciumeghiu) fiatalember, de rövid időn belül súlyos bűncselekménnyé fajult az ügy. A fiatalt minősített rablással és lopási kísérlettel gyanúsítják.
Hamis vagy megfélemlítő telefonhívások miatt csapott le a készenléti rendőrség, a Terrorelhárítási Központ (TEK) és a Nagykanizsai Rendőrkapitányság a román társhatósággal közösen összehangolt akcióban négy fiatal hackerre.