Három személy szenvedett balesetet a Fogarasi-havasokban, a Netedu-csúcs nyugati lejtőjén október 25-én, szombaton. Az országos hegyimentő-szolgálat Facebook-bejegyzése szerint egyiküknek sikerült lefékeznie magát, azonban a másik két túrázó több száz métert zuhant a meredek hegyoldalon, sérüléseik az élettel összeegyeztethetetlenek voltak.
A túlélőt a SMURD mentőhelikoptere emelte ki a helyszínről, egy hegyimentő közreműködésével, és biztonságban a Bilea-tóhoz szállították.
A helyszínre leereszkedő hegyimentő megállapította a másik két személy halálát. A rendkívül nehéz terepviszonyok és a kedvezőtlen időjárás miatt szombaton nem volt lehetséges a holttestek kiemelése. A mentési műveletet holnap folytatják, földi és légi úton egyaránt, az időjárási körülményektől függően.
Az első információk szerint az érintetteknek nem volt az időjárási és terepviszonyoknak megfelelő felszerelésük.
A balesetben érintett személyek életkora és kiléte egyelőre nem ismert. A hegyimentő-szolgálat holnap további részletekkel jelentkezik az akcióról.







