A Bihar Megyei Tanács június 25-i, csütörtöki közgyűlésén a plénum megszavazta azon közbeszerzési eljárásoknak a lebonyolítását, melyek szükségesek a romániai iskolaprogram lebonyolításához a 2026-2029 közötti időszakra vonatkoztatva. A döntés értelmében a megyei tanács központi egységként fogja meghirdetni a tendereket 98 településen, a kimaradó három önkormányzat- a szalacsi, a szentjobbi és a székelyhídi- pedig a saját hatáskörében szervezi majd meg a versenytárgyalásokat. A beszállítókat a közeljövőben fogják kiválasztani.
A program keretében az óvodások és az iskolások hetente kapnak tejtermékeket, pékárukat és gyümölcsöket.
Újdonság, hogy egy törvénymódosítás következtében a speciális iskolákat is belefoglalták a programba. Az ellátást az egészséges táplálkozásról szóló nevelői jellegű tevékenységekkel egészítik ki. Az iskolák tematikus napokat szervezhetnek, gyakorlati tevékenységeket, a tanterven kívüli foglalkozásokat és leckéket iktathatnak be a gyümölcsök és a tejtermékek fogyasztásának fontosságáról.

