Az idei búcsúünnepet június 15-én, hétfő este tartották a Tokaji-telepi (régi nevén Szent Antal-telepi) római katolikus kápolnában. A szentmise kezdetén Blaga Antoniu váradvelencei plébános úgy fogalmazott: mintha megállt volna az idő, hiszen amikor évről évre visszatérnek búcsút ünnepelni, ugyanígy néz ki minden, viszont ami változik, az az, hogy egyre többen jönnek. Arra hívta fel a figyelmet: néhány évvel ezelőtt a kápolna egy ereklyét kapott Szent Antal csontjából, amely előtt a jelenlevők megfelelő tisztelettel kérhették a szent közbenjárását családjaikért, közösségükért és személyes szándékaikért. Ugyanakkor egy régi selyemstóla is ki volt téve, melyet a kápolna 1932. évi felszentelésekor használtak.

Fotó: Ciucur Losonczi Antonius
A mise ünnepi szónoka a váradvelencei származású Ozsváth József nagyszalontai plébános volt, aki Szent Antal példáján keresztül hívta fel a figyelmet az evangéliumhoz való hűségre, a Krisztus iránti szeretetre és a természetvédelem fontosságára. Személyes emlékeit is megosztotta az egybegyűltekkel. Felidézte, hogy többször is járt Páduai Szent Antal sírjánál. Amikor pedig jelentkezett a teológiára, egy velencei hívő egy kicsi Szent Antal-szobrot ajándékozott neki, hogy a tanulmányai ideje alatt kérje a szent közbenjárását annak érdekében, hogy a találja meg a helyét a hivatásában.
A kántori szolgálatot Tóth Beáta látta el. A szertartás végén elimádkozták a Szent Antal-litániát, Ozsváth József pedig megáldotta a virágokat. (Szent Antalt általában egyik kezében liliommal, a másikban a Szentírással, illetve karjában a gyermek Jézussal ábrázolják).
Majd az agapé előtt Blaga Antoniu bejelentette, hogy július első vasárnapjától kezdődően minden hónap első vasárnapján déli 12 órakor szentmisét tartanak a kápolnában.

Fotó: Ciucur Losonczi Antonius

