Bihari Napló
Fiataloknak építenek lakásokat Bors községben
Fiataloknak építenek lakásokat Bors községben

Fotó: RMDSZ

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Huszonnégy fiatal családnak építtetnek új lakásokat a Bihar megyei Bors községben – jelentette be Cseke Attila RMDSZ-es fejlesztési miniszter.

„A családokat támogatjuk, a helyi közösségeket fejlesztjük, erre vállalkozott az RMDSZ akkor, amikor kormányzati szerepet vállalt” – nyilatkozta Cseke Attila.

A finanszírozást az RMDSZ által vezetett fejlesztési minisztérium biztosította, a beruházás összesen több mint 10 millió lejbe került, mutatott rá a szaktárcavezető.

Galéria

Fotó: RMDSZ

A minisztérium alárendeltségében működő Országos Lakásügynökség (ANL) által építtetett 24 lakást tartalmazó kétemeletes épületben 18 kétszobás és 6 háromszobás lakás található, amelyeket 18 és 35 év közötti, fiatal családoknak adhatnak bérbe, az önkormányzathoz beadott kérések alapján.

A bérlők később a lakás megvásárlását is kérvényezhetik, az adásvételi árból pedig kivonják a befizetett bér egy részét.

Galéria

Fotó: RMDSZ

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben