Nem lesz tarifaemelés: reagált a tiltakozók követeléseire a Bolt
Nem lesz tarifaemelés: reagált a tiltakozók követeléseire a Bolt

Tüntettek a Bolt alkalmazottai.

Fotó: Pap István

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Négy nappal a nagyváradi sofőrök tiltakozása után a Bolt reagált a tiltakozók követeléseire, és bejelentette: nem lesz tarifaemelés. A Bolt szerint ebben az időszakban egyébként is kevesebb a rendelés.

Közleményt adott ki november 28-án, péntek reggel a Bolt, amelyben azt állítja, hogy a hétfői tiltakozás nem befolyásolta a fuvarok működését Nagyváradon, és emlékeztet arra, hogy a tarifákat már ezen a nyáron módosították 5 százalékkal. A vállalat képviselői hangsúlyozzák, hogy a 25 százalékos jutalék minden olyan városban azonos, ahol a cég jelen van, és ezen felül nincsenek további díjak. Ugyanakkor arra figyelmeztetnek, hogy az árak emelése negatív hatással lehet a keresletre, ami idővel a sofőrök bevételeinek csökkenéséhez vezethet.

Idézet
Az alkalmazáson belüli tarifamódosítás elsősorban azokat az utasokat érintené, akik használják a szolgáltatást. Ha az árak növekednek, várhatóan csökken az alkalmazás használatának gyakorisága, ami hosszú távon valójában a partnersofőrök bevételeinek visszaeséséhez vezetne. Emellett megjegyezzük, hogy ebben az időszakban az utasok részéről alacsonyabb a szolgáltatások iránti kereslet, amely általában a téli ünnepek közeledtével növekszik

– áll a péntek reggeli közleményben.

A Bolt hozzáteszi, hogy az évnek ebben az időszakában hagyományosan alacsonyabb a kereslet, és az utasforgalom jellemzően az ünnepek közeledtével emelkedik.

Idézet
A Bolt Románián több tízezer sofőr van regisztrálva, és ez a szám folyamatosan növekszik. Ez azt mutatja, hogy a többség értékeli a szolgáltatásokat és az ebből származó bevételeket. Sok partnersofőrtől kapunk pozitív visszajelzést közvetlenül az alkalmazásban és különböző rendezvényeken is, ahol találkozunk velük. Különösen azt értékelik, hogy rugalmas időbeosztással juthatnak pluszjövedelemhez

– idézi a bihon.ro Maria Niculescu-Aronnak, a Bolt Románia ügyvezető igazgatójának a szavait.

Tüntettek a Bolt-sofőrök

Mint arról beszámoltunk, hétfő reggel több nagyváradi Bolt-sofőr gyűlt össze a Nagyvárad Aréna parkolójában, míg a nap folyamán összesen mintegy 200 olyan sofőr volt, akik 9 és 17 óra között kikapcsolták a Bolt alkalmazást. A sofőrök amiatt elégedetlenek, mert a tarifák nem változtak az üzemanyagárak növekedésének ellenére, valamint a túl sok kiadott engedély miatt, ami szerintük túltelítette a piacot. Panaszkodtak továbbá a gyakran alkalmazott ügyfélkedvezményekre, amelyek csökkentik a fuvarok értékét, valamint a nagyváradi verseny hiányára, ahol a Bolt az egyetlen jelentős ride-sharing platform. Mindez – állítják a tiltakozók – csökkentette a bevételeket, miközben a működési költségek nőttek. Elmondásuk szerint egy minimumfuvar továbbra is körülbelül 13 lej, amelyből a sofőr kevesebb mint 10 lejt kap, miközben a költségek emelkednek.

A Bolt tarifái miatt tüntettek a sofőrök.

Fotó: Pap István

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben