Próbaterhelésen „bizonyított” az új, Püspöki úti vasúti híd
Próbaterhelésen „bizonyított” az új, Püspöki úti vasúti híd

Fotó: ebihoreanul.ro

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Egy nyolcvan tonnás tehervonat haladt keresztül, illetve állt meg körülbelül tizenöt percig június 24-én, szerda délben a Püspöki úton épült új vasúti hídon. Az építmény ellenőrzése körülbelül fél órát vett igénybe, miközben a Webuild cég alkalmazottjai, mely a Kolozsvár és a magyar–román határszakasz közötti vasúti összeköttetés villamosításáért felel, leállították a híd alatt a gyalogos- és gépjárműforgalmat.

A mozdonyból és öt vagonból álló szerelvény a nagyváradi állomás felől érkezett, és a híd kiállta a próbát.

Érdekes egyébként, hogy bár a polgármesteri hivatal műszaki szakbizottsága már hétfőn döntést hozott erről, sokan nem értesültek a forgalomelterelésről, s ezért több sofőr is elégedetlenségének adott hangot a művelet miatt.

Korábban írtuk

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben