Egy nyolcvan tonnás tehervonat haladt keresztül, illetve állt meg körülbelül tizenöt percig június 24-én, szerda délben a Püspöki úton épült új vasúti hídon. Az építmény ellenőrzése körülbelül fél órát vett igénybe, miközben a Webuild cég alkalmazottjai, mely a Kolozsvár és a magyar–román határszakasz közötti vasúti összeköttetés villamosításáért felel, leállították a híd alatt a gyalogos- és gépjárműforgalmat.
Érdekes egyébként, hogy bár a polgármesteri hivatal műszaki szakbizottsága már hétfőn döntést hozott erről, sokan nem értesültek a forgalomelterelésről, s ezért több sofőr is elégedetlenségének adott hangot a művelet miatt.

