Bihari Napló
Több díjjal tértek haza az országos népdalvetélkedőről a Bihar megyei diákok | VIDEÓK
Több díjjal tértek haza az országos népdalvetélkedőről a Bihar megyei diákok | VIDEÓK

Fotó: Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium/Facebook

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Az elmúlt hétvégén, október 18–19. között szervezték meg a Temes megyei Újszentesen a XV. Őszirózsa Országos Népdalvetélkedőt, amelyen a Bihar megyei diákok számos elismerést szereztek.

Bihar megyét tizenegy diák képviselte a rendszerint Újszentesen megrendezett országos vetélkedőn, amelyre Erdély, Partium és Bánság minden területéről érkeztek résztvevők, közel 120 gyermek – nyilatkozta lapunknak Brugós Anikó, aki a magyarországi és határon inneni szakavatott személyekből álló zsűri elnökeként volt jelen a rendezvényen.

Idézet
Nagyon magas színvonalat képviseltek a gyerekek, hiszen minden megyéből a megyei versenyek győztesei voltak jelen. Csak gyönyörködtünk és szívünk tele volt hálával, hogy ezt mi élőben hallhattuk, hiszen szebbnél szebb éneklések voltak

– fogalmazott.

A kisebb korosztályhoz tartozók 5, míg a nagyobbak 10 népdalcímmel álltak zsűri elé, ezekből adtak elő népdalokat a zsűri előtt, különböző korcsoportokban. A vetélkedőt részben a tanügyminisztérium támogatja, az 5–8. osztályosok számára ez a megmérettetés olimpiásszal egyenértékű tantárgyverseny. A 1–4. osztályosok számára pedig regionális versenyként hirdették meg a szervezők, akiknek élén Dénes Ildikó, az újszentesi általános iskola igazgatóhelyettese áll. A rendezvény támogatói között továbbá szerepel az újszentesi önkormányzat és a Temes Megyei Tanács is – tudtuk meg.

Bár a vetélkedőt nem jellemzi a versengés – Brugós Anikó elmondása szerint a gyerekek egymás sikeres előadásáért izgultak –, a Bihar megyeiek számos elismeréssel tértek haza:

    • első helyezést ért el az 1–2. osztályosok kategóriájában Fekete Panna (Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium, 2. osztály);
    • első díjban részesült az 5–6. osztályosok kategóriájában Kocsis Lurka Eszter (Szacsvay Imre Általános Iskola, 6. oszt.);
    • második helyezést ért el Nagy Lilla (Ady Endre Elméleti Líceum, 8. oszt.);
    • harmadik díjat nyerte el Pusztai Sára (élesdi Constantin Șerban Elméleti Líceum, 8. oszt.);
    • dicséretben részesültek Béres Stefánia (Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium 3. oszt.) György Csenge (Szacsvay Imre Általános Iskola, 2. oszt.), Nagy Léda (Szacsvay Imre Általános Iskola, 4. oszt), Mihut Anna (Szacsvay Imre Általános Iskola, 8. oszt.), Bacsó Anna (Paptamási Általános Iskola, 5. oszt.)
    • különdíjban részesült Béres Kata (székelyhídi Petőfi Sándor Elméleti Líceum, 3. oszt.)

Idézet
A vetélkedő nem az egymás legyőzéséről szól, teret biztosít a találkozásnak, az együtt éneklésnek, a rendezvény egyik legfelemelőbb pillanata ezért éppen az volt, amikor közösen elénekeltek egy kevésbé ismert, a Bartók-gyűjtésből származó köröstárkányi népdalt, amit mindenki előzetesen otthon tanult meg

– mondta el a zsűrielnök.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben