Bihari Napló
Szír képzőművész alkotásaiból nyílik kiállítás a Cion temploma neológ zsinagógában
Szír képzőművész alkotásaiból nyílik kiállítás a Cion temploma neológ zsinagógában

Fotó: UAP

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Damaszkusz Nouveau címmel Ammar Alnahhas festőművész alkotásaiból nyílik kiállítás augusztus 7-én, csütörtökön 17 órakor a nagyváradi Cion temploma neológ zsinagóga kulturális térben.

Ammar Alnahhas szír származású, de román állampolgársággal is rendelkezik. 1997 és 2001 között a Damaszkuszi Egyetem képzőművészeti fakultásának a hallgatója volt, 2003 óta a szíriai képzőművészek szakmai egyesületének tagja, illetve 2021 óta a Román Képzőművészek egyesületének (UAP) is. A szülőhazájában és Romániában szerzett tapasztalatai jelentik számára a fő ihletforrást. Több tucat egyéni kiállítással büszkélkedhet, közszemlére tették munkáit a kolozsvári Szépművészeti Múzeumban, a nagyszebeni Bruckenthal Múzeumban, a Román Nemzeti Könyvtárban stb. Alkotásai ugyanakkor megtalálhatóak szerte a világban magán- és közgyűjteményekben.

A vernisszázson a szerző jelenlétében Vioara Bara képzőművész, az UAP Bihar megyei fiókszervezetének elnöke köszönti majd az érdeklődőket. Az eladással egybekötött tárlat augusztus 30-ig lesz látogatható.

Galéria

Fotó: Mircea Stroe

Galéria

Fotó: Mircea Stroe

Galéria

Fotó: Mircea Stroe

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben