Jubileumi ünnepség. Mezőbikácson 2022. június 26-án, vasárnap ünneplik a Szent László tiszteletére emelt templom felszentelésének 200. évfordulóját. A 12 órakor kezdődő szentmise főcelebránsa és szónoka Böcskei László megyés püspök lesz.
A helyi egyházközség vezetői arra kérik a református temetéseken részt vevőket, hogy koszorú helyett egy-egy szál virággal nyilvánítsanak részvétet, a koszorúra szánt pénzösszeget pedig helyezzék a ravatalozóban erre a célra kihelyezett perselybe.
Egy közel 4,8 millió lej értékű szociális fejlesztési projekt indult el Szalacs községben. Célja: integrált otthoni gondozási szolgáltatás létrehozása a településen élő, kiszolgáltatott helyzetű idősek számára.
Egy kínai befektető kereste meg az érmihályfalvi önkormányzatot azzal a tervvel, hogy lítiumakkumulátor-újrahasznosító üzemet építene a városban. A helyiek körében megoszlanak a vélemények az esetleges beruházás kapcsán.
Különleges túrára vállalkoztak a székelyhídi Petőfi Sándor Elméleti Líceum diákjai két kísérőtanárukkal közösen május utolsó hétvégéjén: Románia legmagasabban fekvő útjait követően az ausztriai Glossglockner magashegyi utat hódították meg.
A gyerekek táncprodukciói és az esti koncertek mellett a május 29-én, pénteken elstartolt Szalontai Napokról a munka sem hiányzott: több mint 200 önkéntes kezdte meg a rekorddöntő bölénygulyás alapanyagainak előkészítését.
Az elmúlt időszakban szárnyra kelt egy híresztelés Szalárdon, miszerint szennyvíztisztító állomás épül a településen a Danca patak mentén, a lakóházak közelében. Mint kiderült, ez nem igaz: árvízvédelmi vízátemelő szivattyútelep létesül.